Metóda

 Lukáš Debnár – online anglictina.sk

Nie je to jadrová fyzika, ani som nevymyslel nič nové a svetoborné. Stále Vám angličtinu neviem naliať do hlavy ani Vám nebudem sľubovať hory- doly. Základ u mňa je konverzácia – rozpráva študent – už od úplných začiatkov. Spolu s mojim tímom Vám dodáme sebavedomie a ukážeme, že po anglicky sa dokážete naučiť aj Vy. Netreba sa hanbiť a ako vždy hovorím svojim študentom, nebojte sa robiť chyby – tí, pre ktorých je angličtina druhý jazyk si ich nevšimnú a rodení angličania sú na chyby u cudzincov zvyknutí.

Ponúkame dnes už pomerne často rozšírené konverzačné otázky, špecifické témy, domácu prípravu. Skúsenosti ma naučili, že nie vždy ide o špeciálnu metódu a perfektné knihy. Každá metóda je „len“ taká dobrá ako dobrý je samotný lektor, ktorý ju prezentuje. Ide o osobu, prístup a atmosféru na hodinách a aj preto budem lektorov vždy vyberať zodpovedne, tak aby nikdy neklesla kvalita a na hodinách ste sa vždy cítili tak, ako keby som Vás učil ja.

Domáca príprava Študenta - podstatná časť mojej metódy

  • klasické domáce úlohy ako preklady viet, gramatické cvičenia, doplňovačky a takisto tvorivé úlohy – písanie a následne prezentácia na hodinách
  • online úlohy navyše – videá, podcasty, nahrávky, krátke správy do WhatsAppu, zaujímavá fotka s popisom, jazykové zaujímavosti a pod.
  • rôzne typy pre samoukov, činnosti na doma, návyky, rôzne zdroje, Facebookové stránky a skupiny, mobilné aplikácie, Youtube kanále, knihy, lektori a jazykoví influenceri, ktorí stoja za sledovanie
  • vlastné materiály + materiály svetových aj domácich lektorov z našej komunity – viac hláv, viac rozumu

Aj keď veľa z vyššie uvedeného je čas navyše mimo klasickej lekcie – trvám na tom. Pretože verím, že učenie je komplex – nie len hodinka pokecu raz za týždeň.

Verím, že táto kombinácia je cesta, ktorá nám pomôže vytvoriť si anglické prostredie, ktoré je základom pre Váš progres. úprimne Chcem, aby ste sa naučili hovoriť, nie aby ste boli veční študenti – odovzdáme Vám čo najviac, ale potrebujeme aj Vašu snahu.

Rozprávať, rozprávať, rozprávať!

To, aby študent rozprával už od úplných začiatkov dosiahneme dobre mierenými otázkami, ktoré nútia odpovedať. Spočiatku úplne jednoduchými, až po otázky s podmienkami a predbudúcim časom. Kladie lektor, kladú študenti medzi sebou. Vždy čakáme odpoveď celou vetou a konverzácia sa môže rozvíjať ďalej. Študent od začiatku získa sebavedomie, keďže vie niečo v angličtine povedať už po svojej úplne prvej lekcii v živote.

Opakovanie

Opakuje sa vždy na začiatku hodiny, či už formou kontroly domácej úlohy alebo pár otázkami na slovíčka z minulej hodiny. Opakovanie často trvá dlhšie ako samotná nová látka, ale to u nás nevadí. Aj opakovanie je záživné, konverzačné a hlavne – je matkou múdrosti. Raz za čas, v rámci niekoľkých mesiacov pripravujeme čisto opakovaciu hodinu, kde sa venujeme aj slovíčkam a javom zo starších hodín.

 

 

Domáce úlohy

U nás sa na hodinách dostávajú domáce úlohy. Ideálne každú hodinu, a často sú tvorené „instantne“ práve zo slovnej zásoby, ktorá sa prebrala na hodine. V rámci domácich úloh môžu študenti dostať aj klasické cvičenia na gramatiku, písanie alebo napríklad čítanie. Na hodinách sa pri kontrole o úlohách porozprávame, skontrolujeme konverzačnou formou, tak aby tieto činnosti hodinu „nezdržiavali“ a mohli sme sa čo najviac venovať konverzácii.

Slovná zásoba

Píše sa na tabuľu, teda do správ a ja si slovíčka zaznamenávam aj u seba tak, aby som vedel vytvoriť úlohy a opakovať. Častokrát vychádzajú priamo z chodu hodiny a samozrejme z danej náplne a témy. Navyše riešime synonymá, pôvod slov a podobné zaujímavosti.

Gramatika

Áno, aj tú ideme konverzačne. Stručne vysvetlíme bez zdĺhavých poučiek a ideme na príklady. Keď doplňovačky a čítanie tak na doma, na hodinách vždy využívame čas a rozprávame. Aj pri kontrole gramatických úloh rozprávajú študenti.

Opravovanie chýb

Chyby opravujeme – hneď, v rámci konverzácie. Aj keď sa u nás veľa rozpráva, nikdy nie s chybami. Môže to niekoho vyrušovať, avšak práve tak si študent najviac zapamätá.

Konverzačné témy

Pri pokročilejších študentoch už ideme čisto konverzačky. Mám nachystanú aj klasiku – smalltalky, Váš deň, športy, voľný čas atď. ale hlavne a najmä zaujímavé a moderné témy, ktoré trošku ohúria, zaujmú, šokujú, no najmä sú dobrým námetom na reálnu debatu.

 Prihláste sa do kurzu

Kliknite nižšie a staňte sa našim klientom. Žiadne komplikované registrácie, prihlášky, testy a pod.

Následne Vás budeme kontaktovať a dohodneme si detaily kurzu.

 

Chcete dostávať novinky o našom fungovaní, jazykové riešenia pre Vašu firmu, novinky o certifikátoch a maturitách, jazykové rady, typy, zaujímavosti a takisto materiály ako naši študenti?

Úspešne ste sa prihlásili!