Je mi cez 40, môžem si stále zlepšiť svoju angličtinu?

V živote nič nepríde samo. Tvrdá práca je veľmi dôležitá. Ako sa hovorí: „Vek nie je nič iné ako číslo“. To znamená, že nie je dôvod, prečo sa neučiť anglicky aj keď je vám treba 40. V akomkoľvek veku je všetko čo potrebujete len motivácia a vôľa sa naozaj učiť. Možno vaše snaženie potrvá o rok dlhšie, ale ak vás celý proces bude baviť, budete hovoriť ako rodený hovorca prekvapivo skoro. Je toľko vzrušujúcich a zábavných spôsobov ako zlepšiť svoju angličtinu. Jediné čo potrebujete, je byť pripravený na zábavu, ktorú si s touto skúseností užijete.

Ako si spríjemniť proces učenia? Môžete skúsiť počúvať vaše obľúbené pesničky! Počúvanie vašich obľúbených pesničiek bude skvelým začiatkom. Touto metódou si uvedomíte, ako správne vyslovovať slová a tiež, ako im lepšie rozumieť. Pozerajte sa na a počúvajte čokoľvek anglického. Napríklad sledovanie viacerých anglických filmov vám pomôže so zlepšením vašej anglickej výslovnosti. U sledovanie týchto filmov dávajte dobrý pozor a snažte sa zaregistrovať, ako sú jednotlivé slová vyslovovať. Skúste si čas od času film pozastaviť a nejakú frázu si zopakovať. Ak si chcete výslovnosť ešte viac vylepšiť, môžete si kúpiť diktafón a nahrávať svoj hlas. Prečo by ste to mali robiť? No všetci počujeme náš hlas viac či menej skreslene a jedine skrze diktafón zistíme, ako slová naozaj vyslovujeme.

Tiež by ste mali začať čítať viac kníh a skusit angličtinu online. Sledovanie viac kreslených seriálov na detských kanáloch by vášmu snaženie tiež nebolo na škodu. Tiež si môžete z internetu stiahnuť videá a audio súbory s anglickou výslovnosťou. Väčšina ľudí má tendenciu prekladať si svoj vlastný jazyk do angličtiny či naopak, čo sa neodporúča. Pri vašom snažení naučiť sa anglicky nesmiete zabudnúť na učenie sa ako sa slová správne vyslovujú a píšu. Keď čítate anglické časopisy, články, atď .; čítajte je nahlas. Keď čítate, snažte sa hovoriť zreteľne. To zabezpečí, že sa svaly okolo vašej pusy správne vyvinú.

Počuli ste o tom, že si môžete precvičovať angličtinu s audio knihami? Bude veľmi dôležité do vášho snaženia zakomponovať audio knihy, najmä ak sa chcete anglicky učiť neskoro v noci alebo naopak veľmi skoro ráno, keď sa nemôžete spojiť so svojím živým hovoriacim partnerom. Vypočujte si časť knihy a potom sa všetko pokúste zopakovať, uistite sa ale, že si všetko nahrávate, pretože si budete chcieť porovnať vašu výslovnosť a výslovnosť rodeného hovorcu. Keď máte šťastie a vo vašej blízkosti žije rodený hovorca, ktorý sa zaujíma váš rodený jazyk, môžete vyskúšať jazykovú výmenu a naučiť sa anglické frázy. Čo to znamená? Vy ho budete učiť váš jazyk a on vás bude naopak učiť ten svoj.